وبلاگ عشق بدمینتون عشق بدمینتون

آخرین رده بندی بدمینتون بازان ایرانی دررنکینگ جهانی(هفته ۴۲ سال ۲۰۱۰)

علی شاه حسینیدرآخرین رنکینگ اعلام شده توسط فدراسیون   جهانی بدمينتون  علی شاه حسینی بدمینتو نباز شایسته کشورمان با یک پله نزول نسبت به هفته قبل   در رتبه ۷۹قرار دارد.کاوه محرابی  بدمینتونباز کشورمان که مقیم دانمارک هست با ۱پله نزول نسبت به هفته قبل و کسب رتبه۹۲ درجایگاه  بعدی قراردارد،.در قسمت بانوان سحر زمانیان با رنکینگ ۱۹۰بهترین وضعیت را داراست و نگین امیری پوربارنکینگ۲۱۵در رتبه بعدی قراردارد .رده بندی بازیکنان ایرانی در آخرین رده بندی جهانی بازیکنان بدمینتون به شرح زیر است.

برای دیدن متن کامل خبر به قسمت ادامه مطلب مراجعه کنید


ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط شایان جمشیدی در پنجشنبه بیست و نهم مهر ۱۳۸۹ و ساعت ۱۲:۵۹ بعد از ظهر |
عدم تغییر در آخرین رنكينگ جهاني  جایگاه ده بدمينتون باز برتر دنيا (هفته ۴۲سال۲۰۱۰)

لی چونگ وای از مالزیدر آخرین رنکینگ اعلام شده توسط فدراسیون جهانی بدمینتون تغييری نسبت به هفته نداشت  و لی چونگ وای مالزیایی و وانگ زین چینی در صدر رده بندی  انفرادی  مردان و زنان دنیا قرار دارند،در این رده بندی ویکتور آکسلسن دانمارکی ستاره ۱۶ ساله در رده سینگل مردان ۹۸و اینتانون راتچانوک ستاره ۱۵ ساله تایلندی در رده ۳۰ رنکینگ سینگل زنان جهان قرار دارند.آخرین رده بندی فدراسیون جهانی بدمینتون به شرح زیر است.

برای دیدن متن کامل خبر به قسمت ادامه مطلب مراجعه کنید


ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط شایان جمشیدی در پنجشنبه بیست و نهم مهر ۱۳۸۹ و ساعت ۱۲:۳۸ بعد از ظهر |

آغار رقابتهای انتخابی تیم ملی بانوان از امروز در کمپ تیم های ملی

مسابقات انتخابی تیم بدمینتون بانوان امروز و فردا درکمپ تیم های ملی برگزار می شود. به گزارش واحد مرکزی خبر، این رقابتها به مدت 2 روز و برای حضور در رقابتهای بین المللی بحرین برگزار می شود. اسامی دعوت شدگان به این شرح است: ** در رده سنی بزرگسالان:‌ صحابه فرد و صابره کبیری ** در رده سنی جوانان: یاسمن جباری، سمانه هفت برادران، سارا دلاوری، زینب عبدالکریمی، مریم مجتبوی، هانیه هویدا و ملیکا مطلبی درپایان یک بدمینتون باز بزرگسال ویک نوجوان به تیم اعزامی به بحرین اضافه می شوند. پیش از این سحر زمانیان، نگین امیری پور و آرام سجادی برای حضور در تیم بدمینتون بانوان انتخاب شده بودند.

+ نوشته شده توسط شایان جمشیدی در پنجشنبه بیست و نهم مهر ۱۳۸۹ و ساعت ۱۱:۵۸ قبل از ظهر |

اعضای تیم بدمینتون خراسان جنوبی برای حضور در مسابقات قهرمانی کشور مشخص شدند

تیم بدمینتون آقایان استان خراسان جنوبی به مسابقات قهرمانی کشور  اعزام می شود . به گزارش روابط عمومی خانه ورزش استان سید احسان ذاکر ،  محمد حسین موید ، علی ساده و مهدی غلامی به مربیگری مهدی تابعی و سرپرستی ابوذر مهربانفر به این مسابقات اعزام خواهند شد .

+ نوشته شده توسط شایان جمشیدی در پنجشنبه بیست و نهم مهر ۱۳۸۹ و ساعت ۱۱:۲۷ قبل از ظهر |
تقدیراز  بانوی بدمینتون باز محجبه در آیین گرامیداشت دهه کرامت بانوان در آذر بایجان شرقی

در آیین گرامیداشت دهه کرامت بانوان  از 40 دختر قهرمان و محجبه در عرصه ورزش آذربایجان شرقی ازجمله  مهسا رهنمای حقیقی در بدمینتون، تقدیر شد.

+ نوشته شده توسط شایان جمشیدی در چهارشنبه بیست و هشتم مهر ۱۳۸۹ و ساعت ۱۳:۴۹ بعد از ظهر |

یک خاطره از ملیکا  شریفی نیا بازیگر سینما  از بازی بدمینتون

مليكا شريفي نيامليكا شريفی‌نيا عضو كوچك خانواده هنرمند شريفی‌نيا است. وي علاوه بر بازيگري، دانش‌آموخته رشته گرافيك است و در زمينه‌های عكاسی، تصويرسازی كتاب كودك و ساخت آثار حجمی به‌طور جدی فعاليت می‌كند.او بازی در سينما را از سال 1368 با فيلمي به نام اوينار به كارگردانی شهرام اسدی شروع و در مجموعه‌هاي آشپزباشی و شمس‌العماره بازی خوبی ارائه كرد.شيطنت‌های كودكی وی حوادث زيادی را به بار آورده است، يكي از آنها به 7ـ6 سالگي او برمی‌گردد،که در زمان سفر اصفهان و ساخت فيلم «افسانه شهر لاجوردی» بود،مليكا میگوید: خواهرم داشت بدمينتون بازي می‌كرد و من هم اطرافش می‌چرخيدم. ناگهان او راكت را بلند كرد كه توپ را بزند اما راكت به ابرويم خورد. ابرويم شكافت و خون آمد. در بيمارستان چند تا بخيه زدند و هنوز هم جايش مانده است.

+ نوشته شده توسط شایان جمشیدی در چهارشنبه بیست و هشتم مهر ۱۳۸۹ و ساعت ۱۳:۲۴ بعد از ظهر |
جام مکس بدون نماینده وبلاگ عشق بدمینتون؟!

برطبق اعلام قبلی  رقابتهای مرحله نهایی  مسابقات بدمینتون جام مکس از امروز آغاز  میشود ،وبلاگ عشق بدمینتون نماینده ای در مرحله نهایی این رقابتها ندارد زیرا با توجه به حذف اینجانب(شایان جمشیدی) در مرحله مقدماتی رقابتها از حضور در دور نهایی این رقابتها محروم شدم ،از طرفی با توجه به برخی مشکلات شخصی سعادت حضور در مرحله نهایی رقابتها برای پوشش خبری رقابتها را ندارم بدین لحاظ جادارد که از عزیزان خواننده بابت عدم دسترسی به اخبار ناب این مسابقات عذر خواهی  کنم ،همچنین جادارد که از آقای امین فتوت جاه مربی زحمت کش هیات بدمینتون تهران  بابت حذف در دور مقدماتی این رقابتها عذر خواهی ویژه داشته و برای این مربی زحمتکش  ، آرزوی موفقیت در رقابتهای دوبل مر حله نهایی این مسابقات رادارم.

                                                                                    شايان جمشيدی

+ نوشته شده توسط شایان جمشیدی در چهارشنبه بیست و هشتم مهر ۱۳۸۹ و ساعت ۱۲:۵۱ بعد از ظهر |
کمک لی چونگ وای نفر اول رنکینگ فدراسیون جهانی بدمینتون به بنیاد ملی رفاه ورزشکاران

لي چونگ واي در حال كمك به بنياد ملي رفاه ورزشكاران در حضور همسر نخست وزير مالزيلی چونگ وای نفر اول رنکینگ فدراسیون جهانی بدمینتون در طی دوسال گذشته ۳۰۰۰۰۰رینگیت مالزی به بنیاد ملی رفاه ورزشکاران کمک کرده است،لی می گويد كه او ۵۰درصد از پاداشهايی را كه از دولت و اسپانسرها درفت كرده بود را به اين بنياد  پرداخت كرده است،لی می گويد:من امسال موفق به كسب هفت تورنمنت معتبر شدم و پيروزی در  بازيهای كشورهای مشترك المنافع هشتمين عنوانم در سال جاری بود و من  فراموش نکردم که به  بنیاد ملی رفاه ورزشکاران کمک کنم .

 برای دیدن متن کامل خبر به قسمت ادامه مطلب مراجعه کنیدادامه مطلب
+ نوشته شده توسط شایان جمشیدی در چهارشنبه بیست و هشتم مهر ۱۳۸۹ و ساعت ۱۲:۲۲ بعد از ظهر |

دبير فدراسيون بدمينتون از برگزاری مسابقات بدمينتون قهرمانی كشور در رشت خبر داد

ابوالفضل مهاجر بختياري به گفته مهاجردبير فدراسيون بدمينتون  :مسابقات قهرمان کشوری بدمينتون از 12 آبان به مدت هفت روز در استان گيلان و شهر رشت  برگزار می شود.وی تصريح کرد:اين مسابقات فقط در رده سنی بزرگسالان و در بخش آقايان برگزار می شود.گفتنی است،دوره قبل اين رقابتها در شهرستان اراک و با حضور 24 تيم برگزار شده است.

+ نوشته شده توسط شایان جمشیدی در چهارشنبه بیست و هشتم مهر ۱۳۸۹ و ساعت ۱۱:۲۲ قبل از ظهر |

مسابقات بدمینتون بانوان دانشگاه آزاد منطقه ۸ به

میزبانی واحد تهران مركزی برگزار می شود

همزمان با آغاز هفته تربيت بدنی و ورزش اولين جلسه شورای تربيت بدنی سال تحصيلی 90-89 با حضور جمعی از مسئولين اداره كل تربيت بدنی دانشگاه آزاد اسلامی و مسئولين واحدهای منطقه 8 دانشگاه آزاد اسلامي به ميزبانيی واحد تهران مركزی برگزار شد. مدنی رئيس تربيت بدنی منطقه 8 دانشگاه آزاد اسلامی طی سخنانی با تاكيد بر گسترش مسابقات درون واحدی گفت: همگانی كردن ورزش در دستور كار واحدهای دانشگاه آزاد قرار دارد .مدنی در پايان سخنان خود با اشاره به برگزاری مسابقات انفرادی در نيمسال اول و برگزاری مسابقات تيمی در نيمسال دوم سال تحصيلی 90-89 جدول زمانبندی برگزاری مسابقات نيمسال اول را با همكاري مسئولان تربيت بدنی واحدهای منطقه 8 نهايی كرد .بر اساس اين گزارش و طبق تقويم ورزشي تعيين شده نيمسال اول 90-89 در اين جلسه ، مسابقات  بدمينتون خواهران از پانزدهم تا هجدهم آبان ماه به ميزبانی واحد تهران مركزی برگزار می شود.

+ نوشته شده توسط شایان جمشیدی در چهارشنبه بیست و هشتم مهر ۱۳۸۹ و ساعت ۱۰:۳۳ قبل از ظهر |

 تاپایان امسال  ۳زمین بدمینتون در بوستان خلیج فارس احداث می شود

معاون اداره اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه 15 از توسعه زمين های ورزشی در منطقه خبر داد ،به گفته رفيعی به همت واحد ورزش اداره اجتماعی فرهنگی ناحيه 4 و به منظور همگانی كردن ورزش در سطح محلات،  سه زمين بدمينتون تا پايان امسال در بوستان خلیج فارس احداث می شود .

+ نوشته شده توسط شایان جمشیدی در چهارشنبه بیست و هشتم مهر ۱۳۸۹ و ساعت ۹:۹ قبل از ظهر |

 بدنسازی و نقش آن در بدمینتون

بدمينتون نياز به هماهنگی زياد بين چشم و دست دارد؛ انعطاف در حرکتها، واکنش‌های آنی و درجه‌ بالای آمادگی بدنی که تحمل رالی‌ها و مسابقات طولانی را داشته باشد. بنابراين انجام تمرينات بدنسازی برای بالابردن مشخصه‌های جسمانی در کنار نرمش‌های ديگر مثل دويدن، درجازدن، پرش و تمرينات کششی اهميت زيادی دارد.اگر هنوز به تمرينات بدنسازی برای بهبود قدرت و توانتان معتقد نيستيد، اين را در نظر داشته باشيد که يک مسابقه‌ بدمينتون بدون استراحت بين رالی‌ها از 20 تا 45 دقيقه طول می‌کشد. اگر شما در شرايط مطلوب نباشيد، ممکن است از خستگی امتيازهای زيادی را از دست بدهيد.دليل مهم‌تر ديگر برای بدنسازی در بدمينتون جلوگيری از آسيب‌هايی نظير در رفتن شانه و آرنج است که به‌علت تمرين ناکافی و متعاقباْ عدم تعادل در ماهيچه رخ می‌دهد.

برای دیدن متن کامل خبر به قسمت ادامه مطلب مراجعه کنید


ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط شایان جمشیدی در سه شنبه بیست و هفتم مهر ۱۳۸۹ و ساعت ۱۴:۵۳ بعد از ظهر |

برگزاری مسابقات انتخابی بدمينتون بازان دختر برای حضور در رقابتهای بين المللی بحرين

مسابقات انتخابی بدمينتون بازان دختر برای حضور در رقابتهای بين المللی بحرين 29 و30 مهر در کمپ تيم های ملی برگزار می شود. اين مسابقه انتخابی برای گزينش بدمينتون بازان برتر برای اعزام به رقابتهاي بين المللی بحرين که 9از  تا 13 آذر برگزار می شود برگزار خواهد شد.صحابه فرد و صابره کبيری در قسمت بزرگسالان؛ ياسمن جباری؛ سمانه هفت برادران، سارا دلاوری، زينب عبدالکريمی، مريم مجتبوی، هانيه هويدا و مليکا مطلبی در رده سنی جوانان در اين مسابقه انتخابی شرکت می کنند که در پايان يک بدمينتون باز بزرگسال و يک نوجوان به تيم اعزامی به بحرين اضافه می شوند.پيش از اين سحر زمانيان، نگين اميري پور و آرام سجادی برای حضور در تيم ملی بدمينتون انتخاب شده بوند.

+ نوشته شده توسط شایان جمشیدی در سه شنبه بیست و هفتم مهر ۱۳۸۹ و ساعت ۱۲:۳۴ بعد از ظهر |

برگزای مسابقه بدمینتون چند جانبه در فسا

به همت هیات بدمینتون شهرستان فسا  یکدوره مسابقه بدمینتون چندجانبه باحضور۶تیم ازشهرهای استان فارس در سالن ورزشی انقلاب فسا برگزارشد.این مسابقات درقالب یک گروه به صورت دوره ای انجام ودرنهایت تیم منتخب بزرگسالان شیراز باکسب ۱۷امتیاز مقام اول ،جهرم دوم وتیم فسا به مقام سوم دست یافتند .درپایان جام واحکام قهرمانی به تیم ها وبازیکنان اهداگردید

+ نوشته شده توسط شایان جمشیدی در سه شنبه بیست و هفتم مهر ۱۳۸۹ و ساعت ۱۱:۸ قبل از ظهر |
برتری تیم بدمینتون کره بر اندونزی در یک دیدار دوستانه

تيم بدمينتون كره در ديدار دوستانه با اندونزيدر حالیکه نگاهها معطوف رقابتهای گراندپری اندونزی بود،یک رویداد جالب بدمینتون دیگر در جاکارتا اتفاق افتاد ،جاییکه چو گون وو قهرمان آسیا و چوی هو جین قهرمان بازیهای شرق آسیا در بین بدمینتون بازان کره ای بودند که د یک دیدار دوستانه با تیم رایا جایا اندونزی شرکت کردند،این قسمتی از جشنواره دوستی دو کشور بود که در قالب بازی دوستانه در روزهای ۱۱-۱۶ اکتبر رخ داد ،در حالیکه اکثر ستاره های بدمینتون اندونزی در رقابتهای گراند پری اندونزی شرکت داشتند ،رقابت بین دو کشور شامل تقابل ستاره های با قابلیت و جوان بود ،و تیم اندونزی که بیشتر متشکل از حذف شدهگان دور نخست رقابتهای گراندپری این کشور بود در قالب تیم رایا جایا و به رهبری رنا سووارنو بازیکن سینگل زنان در این رقابت شرکت کرد ،دردو دیداری که بین دو تیم بر گزار شد تیم کره با نتایج ۴-۱و ۳-۲ به پیروزی رسید .

برای دیدن متن کامل خبر به قسمت ادامه مطلب مراجعه کنیدادامه مطلب
+ نوشته شده توسط شایان جمشیدی در سه شنبه بیست و هفتم مهر ۱۳۸۹ و ساعت ۱۰:۵۶ قبل از ظهر |
سيدبندی مسابقات بدمينتون بازیهای آسیایی گوانگجومشخص شد

وانگ زين از چينسید بندی مسابقات بدمینتون بازیهای آسیایی گوانگجو در این هفته مشخص شد بر این اساس در انفرادی مردان چین واندونزی در بین ۸نفر برتر دو نماینده دارند که نام لی چونگ وای ،لين دان و چن جين در بين رتبه های اول تا سوم به چشم می خورد.درانفرادی زنان چین و کره هر کدام دونماینده در بین ۸بخت نخست قهرمانی دارد و وانگ زين ،ساينا نهوال و وانگ شيزيان ،بختهای اول تا سوم این قسمت به شمار می روند.سيد بندی مسابقات به شرح ذيل هست:

برای دیدن متن کامل خبر به قسمت ادامه مطلب مراجعه کنید


ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط شایان جمشیدی در سه شنبه بیست و هفتم مهر ۱۳۸۹ و ساعت ۹:۳۰ قبل از ظهر |
فیلم آموزشی بدمینتون (تمرین نت توسط  پیترگید)

فیلم آموزشی بدمینتون (تمرین نت توسط پیترگید)  

+ نوشته شده توسط شایان جمشیدی در دوشنبه بیست و ششم مهر ۱۳۸۹ و ساعت ۱۵:۵۲ بعد از ظهر |
جوالا گوتا: در بازیهای بدمینتون کشورهای مشترک المنافع برای

بستن دهن شایع پراکنان بازی میکردم

جوالا گوتا بازيكن تيم مختلط هندجوالا گوتا بدمینتو ن باز تیم هند که در رقابتهای بدمینتون کشورهای مشترک المنافع  به مدال طلا دست یافته بود گفت که در این رقابتها با کینه و برای بستن دهان کسانی که شایعات بی اساس در مورد روابط لاو با محمد ازهرالدین کاپیتان سابق کریکت هند بر زبان آوردند بازی می کرده ،جوالا میگوید که از داستانهای که درمورد زندگی شخصی اودر زمان بازیهای کشورهای مشترک المنافع عمیقاٌآسیب دیده و انجمن بدمینتون آندرا پرادش را به شروع شایعات متهم کرد ،او می گوید: این برایم واقعاٌدردناک بود زمانیکه شنیدم که منبع شروع این شایعان انجمن بدمینتون ایالت آندرا پرادش هست،من واقعاٌ شوکه شدم که چنین شایعات بی اساسی  از انجمن من( انجمن بدمینتون آندرا پرادش) بیرون آمده  ،من واقعاٌ از این شایعات جریحه دار شدم  ،من همينم كه هستم و ،من برگشتم و با انتقم زیاد بازی می کنم و دهان هر کسی که به این شایعات دامن می زند را می بندم  ادامه مطلب را فردا بخوانید

+ نوشته شده توسط شایان جمشیدی در دوشنبه بیست و ششم مهر ۱۳۸۹ و ساعت ۱۵:۴۳ بعد از ظهر |

درخشش دو بدمینتون باز جوان(آکسلسن و مارین )در رقابتهای بین المللی قبرس

ويكتور آكسلسن دو بدمینتو نباز جوان دربیست و سومین دوره رقابتهای بین المللی قبرس که در نیکوزیا بر گزار می شد به مقام قهرمانی رسیدند،ویکتور آکسلسن ۱۶ ساله که امسال به عنوان قهرمانی جوانان جهان دست یافته بود در مسابقات قبرس اولین عنوان خود رادر مسابقات بزرگسالان کسب کرد،او پیش از آن در مسابقات بین المللی سوئد به فینال رسیده و لی موفق به فتح آن نشده بود،در فینال اکسلسن بر سیمون مانوری از فرانسه با نتایج ۲۱-۱۰و ۲۱-۱۱در مدت ۲۴ دقیقه به پیروزی رسید،آکسلسن بعد از پیروزی در فینال گفت: من از اینکه اولین عنوانم در مسابقات بزرگسالان را کسب کردم راضی هستم ،و لی من می دانستم که شانس خوبی در این تورنمنت دارم  ،من فکر میکنم که در اینجا خوب بازی کردم و این برایم اهمیت دارد.

برای دیدن متن کامل خبر به قسمت ادامه مطلب مراجعه کنید

 


ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط شایان جمشیدی در دوشنبه بیست و ششم مهر ۱۳۸۹ و ساعت ۱۴:۱۲ بعد از ظهر |

مسابقات بدمينتون انتخابی نوجوانان استان مرکزی 30مهر ماه برگزار می شود

بمناسبت گراميداشت هفته تربيت بدنی ويادواره شهدای ورزشکار ،مسابقات بدمينتون انتخابی نوجوانان استان مرکزی  ساعت 9روزجمعه مورخه30مهر ماه در  خانه بدمينتون مجموعه ورزشی شهدای 5 مرداداراک برگزار می گردد.

+ نوشته شده توسط شایان جمشیدی در دوشنبه بیست و ششم مهر ۱۳۸۹ و ساعت ۱۳:۵۱ بعد از ظهر |

آمادگی جامعه بدمینتون قم برای استقبال از رهبری

کتیرازن مسئول روابط عمومی هیئت بدمینتون استان قم گفت: مسئولین هیئت ،مربیان ، داوران و ورزشکاران با ابراز خرسندی از این سفر مبارک ایمان دارند که سفر مقام معظم رهبری به استان قم,می تواند مقدمات پیشرفت هرچه بیشتر استان در زمینه ها گوناگون علی الخصوص ورزش استان را فراهم آورد. کتیرازن اضافه کرد  جامعه بدمینتون استان قم برنامه های ویژه ای برای این سفر مبارک تدارک دیده است که از آن جمله می توان به حضور ورزشکاران و مربیان در برنامه استقبال از معظم له و همچنین اقدامات فرهنگی در سطح شهر اشاره کرد.

+ نوشته شده توسط شایان جمشیدی در دوشنبه بیست و ششم مهر ۱۳۸۹ و ساعت ۱۳:۳۶ بعد از ظهر |

سرمربی بدمینتون بانوان سپاهان:ترس از انگيزه بالای جوانان، سيمين مهدوی با بالا خواندن انگيزه بازيكنان جوان تيمهای حاضر در ليگ برتر گفت: درست است كه اين انگيزه مقتضي سن آنها است اما از تكنيك خوبی نيز برخوردارند كه اين امر بيشتر نشان از تمرينات خوب ومستمر آنها از سنين پايين بوده كه در اين رده به اوج رسيده است.وی افزود: بازيكنان رده بزرگسال هم با ترس از دست دادن جايگاه خود رقابت تنگاتنگ وشديدی دارند ودر بيشتر مواقع امتيازات همپای هم بالا می رود.وی در مورد نتايج بدست آمده توسط نمايندگان سپاهان در دور رفت مرحله مقدماتی را خوب ارزيابي كرد واظهار داشت: در گروه يك سپاهان با اقتدار در برابر حريفان به نمايش گذاشت وجز برد انتظاری نداشتيم.


برای دیدن متن کامل خبر به قسمت ادامه مطلب مراجعه کنید

 


ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط شایان جمشیدی در دوشنبه بیست و ششم مهر ۱۳۸۹ و ساعت ۱۲:۳۵ بعد از ظهر |

 دومين عنوان متوالی راتچانوك در بزرگسالان  با فتح مسابقات بدمینتون گراندپری اندونزی

اينتانون راتچانوك قهرمان مسابقات گراند پري اندونزياینتانون راتچانوک نوجوان ۱۵ ساله تایلندی با فتح مسابقات گراند پری اندونزی دومین عنوان خودرا دررده سنی بزرگسالان را فتح کرد و به طرفداران بدمینتون این نوید را داد که حریف قدرتمندی در سینگل زنان جهان ظهور کرده است،این نوجوان مستعد در مسابقات اوپن ویتنام در هفته قبل نیز به عنوان قهرمانی رسیده بودبه یکی از جوانترین افرادی بدل شد که تورنمنت بدمینتون در این سطح را فتح کرد،این نوجوان تایلندی در فینال این رقابتها چنگ شائو چیه نفر ۳۰رنکینگ جهانی و بخت چهارم قهرمانی رقابتها از تایوان را در سه گیم و با نتایج ۲۱-۱۹،۱۲-۲۱و ۲۱-در مدت ۵۵ دقيقه شكست داد.                 

برای دیدن متن کامل خبر به قسمت ادامه مطلب مراجعه کنید


ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط شایان جمشیدی در دوشنبه بیست و ششم مهر ۱۳۸۹ و ساعت ۱۰:۴۵ قبل از ظهر |

برگزاری مسابقات انتخابی تيم ملی بدمينتون بانوان در گروه سنی جوانان از 28 تا 30 مهرماه

نايب رييس بانوان فدراسيون بدمينتون از برگزاری مسابقات انتخابی تيم ملی بدمينتون بانوان در گروه سنی جوانان از 28 تا 30 مهرماه در كمپ اين فدراسيون خبر داد،فريبا مددی'‌ افزود : اين مسابقات با هدف گزينش ورزشكاران براط اعزام به مسابقات بدمينتون بحرين در آذرماه برپا مط شود و دو بانوط بدمينتون باز جوان و سه بانوط بزرگسال نفرات اعزامی به اين مسابقات هستند. نايب رييس بانوان فدراسيون بد مينتون از برگزاری مسابقات بدمينتون نوجوانان آسيا در ژاپن خبرداد و خاطرنشان كرد : ثريا آقايی و يسري بيگی از گروه سنی نوجوانان هفته اول آبان ماه به اين مسابقات اعزام خواهند شد.


برای دیدن متن کامل خبر به قسمت ادامه مطلب مراجعه کنید


ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط شایان جمشیدی در دوشنبه بیست و ششم مهر ۱۳۸۹ و ساعت ۸:۴۸ قبل از ظهر |

راتچانوک نوجوان ۱۵ ساله تایلندی موفق به کسب

مدال طلا در مسابقات بدمینتون اوپن ویتنام شد

اینتانون راتچانوکاینتانون راتچانوک نوجوان ۱۵ ساله تایلندی با فتح مسابقات او پن ویتنام به یکی از جوانترین افرادی بدل شد که تورنمنت بدمینتون در این سطح را فتح کرد،این نوجوان تایلندی در فینال این رقابتها ژو هوی از چین را که افتخازر حضور در نیمه نهایی رقابتهای اوپن آلمان را در سابقه خود داشت را بانتایج ۲۱-۱۷و ۲۲-۲۰ شکست داد و به جمع بازیکنان نوجوان دیگری ازقبیل توفیق هدایت،جین ما ،ساینا نهوال ،لی یونگ دائه و میا آدینا پیوست که اولین موفقیتهایشان در تورنمنت معتبر رادر سنین پایین کسب کرده بودند،در سینگل مردان چن یوکون جوان ۱۸ ساله چینی به عنوان نخست رسید .

برای دیدن متن کامل خبر به قسمت ادامه مطلب مراجعه کنید


ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط شایان جمشیدی در یکشنبه بیست و پنجم مهر ۱۳۸۹ و ساعت ۱۵:۱۸ بعد از ظهر |
نفرات برتر مرحله مقدماتی مسابقات بدمینتون جام مکس شناخته شدند

رقابتهای مقدماتی مسابقات بدمینتون جام مکس ،جمعه   با شناخت نفرات برتر صعود کننده به دور نهایی این رقابتها در سالن شیرودی خاتمه پذیرفت.در سینگل این نتایج به دست آمد۱-آرمین زکی زاده۲- عباس قره گوزلو۳-شایان جوان خوشدل۴-سهیل ایوانی۵-علی بهرامی۶-وهاب الدین طباطبایی۷-دانیال امیری۸-مسعود احمدیانی .در دوبل نفرات برتر به این شرح می باشند:۱-محمد دری ،امير قاسمی۲-حسام امینیان ،نیما صالحی۳-دلاور امیری،نیماصبحگاهی ۴-علی افتخاری ،رضا ميرزاخانی.

 

+ نوشته شده توسط شایان جمشیدی در یکشنبه بیست و پنجم مهر ۱۳۸۹ و ساعت ۱۴:۲۷ بعد از ظهر |
نتايج مسابقات سه جانبه بدمينتون بانوان در سقز اعلام شد

نتايج مسابقات سه جانبه بدمينتون بانوان درسقزدر بخش تيمی ، دو نفره و انفرادی اعلامشد .به گفته اسماعیل دستگیری رييس هيات بدمينتون شهرستان سقز،  در بخش انفرادی عطيفه مولودی و مونس كنعانی از سقز به ترتيب اول و دوم شدند و مقام سوم اين بخش از رقابت ها نيز به طور مشترك ازآن سميه كريم زاده از سقز و شبنم قادرمامه از مهاباد شد.وی گفت: در بخش دو نفره بيان خسروی و نگار نجاری از سقز اول شدند و مقام دوم بخش دونفره نيز به نجيبه قريشی و هما تلخاوی از مهاباد رسيد. وی افزود: مهتاب فاتحی و مونس كنعانی نيز از سقز موفق شدند مقام سوم بخش دو نفره اين رقابت ها را به خود اختصاص دهند. دستگيری با بيان اين كه در اين مسابقات يك تيم از شهرستان مهاباد از استان آذربايجان غربی و دو تيم از شهرستان سقز شركت داشتند افزود: در بخش تيمی مهاباد با تفاضل امتياز بهتر توانست مقام نخست اين رقابت ها را به دست آورد.

+ نوشته شده توسط شایان جمشیدی در یکشنبه بیست و پنجم مهر ۱۳۸۹ و ساعت ۱۳:۵۴ بعد از ظهر |
بدمینتون بازان ایران حریفان خود را در رقابتهای جوانان آسیا شناختند 

بدمینتون بازان ایران حریفان خود را دررقابتهای جوانان آسیا که از ۲۹ اکتبر الی ۱نوامبر در ژاپن برگزار می شود شناختند.براین اساس دررده سنس زیر ۱۵ سال مهران شهبازی که دردور اول با قرعه استراحت روبرو شده دردور دوم به مصاف جوشی آدیتا ازهند می رود،ثریا آقایی به مصاف رومودیکا از سریلانکا میرود،نگار ناسوتی با چان جینگ سی از هنگ کنگ روبرو می شود ،یسری بیگی پس از استراحت دردور اول دردور دوم با گوه یائه چینگ از مالزی روبرو میشود،دردوبل زنان تیم بیگی و آقایی با تیم ارسالیتا و هارتاوان از اندونزیروبرو می شوند،دررده سنی زیر ۱۷ سال فرزین خانجانی با نونپاکورن از تایلند روبرو میشود،صدرالدین صادقی با چانگ تاک چینگ از هنگ کنگ روبرو میشوند  ،دردوبل تیم خانجانی و صادقی دردور اول با قرعه استراحت روبرو شدند.

+ نوشته شده توسط شایان جمشیدی در یکشنبه بیست و پنجم مهر ۱۳۸۹ و ساعت ۱۳:۱۹ بعد از ظهر |

آغاز دور دوم اردوی متمرکز بدمینتون بازان نوجوان برای حضور در مسابقات آسیایی ژاپن

دور دوم اردوی متمرکز بدمینتون بازان نوجوان برای حضور در مسابقات آسیایی نوجوانان ژاپن از امروز در کمپ تیم های ملی آغاز می شود.يسری بيگی، ثريا آقايی و نگار ناسوتی 25 مهر تا 5 آبان برای آمادگی جهت حضور در مسابقات آسیایی ژاپن زیر نظر فریبا جلالیان به تمرین خواهند پرداخت. این بدمینتون بازان 16 تا 22 مهر نیز در اصفهان مشغول تمرین بودند.در قسمت آقایان نیز صدرالدين صادقی ، فرزين خانجانی و مهران شهبازی زیر نظر نوا آرمادا مربی اندونزیایی تیم ملی مشغول به تمرین هستند.مسابقات قهرماني آسيا در دو رده سني زير 15 سال و زير 17 سال با حضور بیش از 90 بدمینتون باز از 16 کشور جهان؛ از تاریخ 7 آبان درشهر چيبا ژاپن آغاز مي شود.ژاپن، سریلانکا، سوریه، هنگ کنک، فیلیپین، اندونزی، هند، ایران، کره جنوبی، پاکستان ، تایلند، لائوس، کامرون، اردن، ماکائو و سنگاپور کشورهای شرکت کننده در این دوره از مسابقات هستند.

+ نوشته شده توسط شایان جمشیدی در یکشنبه بیست و پنجم مهر ۱۳۸۹ و ساعت ۱۲:۳۲ بعد از ظهر |
تصاویری از مرحله مقدماتی مسابقات بدمینتون جام مکس

شايان جمشيدي

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 برای دیدن بقيه تصاوير به قسمت ادامه مطلب مراجعه كنيد


ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط شایان جمشیدی در یکشنبه بیست و پنجم مهر ۱۳۸۹ و ساعت ۹:۴۹ قبل از ظهر |
افتتاح دومین سالن اختصاصی بدمینتون در استان سمنان

استان سمنان که در دوسال گذشته به یکی از قطب های بدمینتون کشور تبدیل شده است شاهد افتتاح دومین سالن اختصاصی بدمینتون در شهرستان شاهرود است، این سالن که به بانوان بدمینتون باز اختصاص یافته از سالن های مجهز بدمینتون کشور است. استان سمنان در سالهای گذشته پیشرفت چشمگیری در ورزش بدمینتون داشته و به خصوص بانوان این استان توانسته اند مقام های متعددی را در مسابقات قهرمانی کشور به خود اختصاص دهند به طوریکه این استان گوی سبقت را از سایر استانهای فعال در این عرصه ربوده و اکنون به یکی از قطب های بدمینتون کشور تبدیل شده است.


برای دیدن متن کامل خبر به قسمت ادامه مطلب مراجعه کنید


ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط شایان جمشیدی در شنبه بیست و چهارم مهر ۱۳۸۹ و ساعت ۱۳:۱ بعد از ظهر |

نتایج مرحله مقدماتی دوررفت لیگ برتر بانوان مشخص شد

مرحله مقدماتی دور رفت لیگ برتر بانوان با حضور 8 تیم 21 تا 23 مهر در رشت برگزار شد.مسابقات لیگ برتر بدمینتون بانوان با حضور 8 تیم در دوگروه برگزار شد که در گروه الف؛ تیم فولاد مبارکه اصفهان با کسب 9 امتیاز در صدر جدول ایستاد. تختی فارس با 7 امتیاز، شیرودی یک با 5 امتیاز و هیئت شاهرود با 3 امتیاز به ترتیب دوم تا چهارم شدند.در گروه ب نیز تیم شهید رجایی قزوین با کسب 9 امتیاز در صدر قرار گرفت و تیم های سپاهان اصفهان با 7 امتیاز، گاز گیلان با 5 امتیاز و آرمان فارس با 3 امتیاز در مکان های بعدی جای گرفتند.دو برگشت مرحله مقدماتی لیگ برتر بانوان هفته آخر آبان برگزار می شود.

+ نوشته شده توسط شایان جمشیدی در شنبه بیست و چهارم مهر ۱۳۸۹ و ساعت ۱۲:۵۹ بعد از ظهر |

علیرضا  الهاکی به سمت ریاست کمیته داوران فدراسیون بدمینتون رسید

علیرضا الهاکیطی حکمی از سوی محمدرضا پوریا رییس فدراسیون بدمینتون، رئیس کمیته داوران فدراسیون بدمینتون منصوب شد. محمدرضا پوریا در حکمی علیرضا الهاکی را به عنوان رئیس کمیته داوران فدراسیون بدمینتون منصوب کرد. الهاکی مسئو لیت کمیته مسابقات فدراسیون بدمینتون را نیز بر عهده دارد.

+ نوشته شده توسط شایان جمشیدی در شنبه بیست و چهارم مهر ۱۳۸۹ و ساعت ۱۲:۵۶ بعد از ظهر |

طلاهای مسابقات بدمینتون بازیهای کشورهای مشترک المنافع بین هندو مالزی تقسیم شد

ساینا نهوال قهرمان بازیهای کشورهای مشترک المنافع طلاهای مسابقات بدمینتون بازیهای کشورهای مشترک المنافع بین هند و مالزی تقسم شد،تیم هند میزبان به دو مدال طلا و تیم مالزی ۳ مدال طلای این رقابتها را به دست آورد.هند هردو مدال قسمت با نوان را کسب کرد ،آنها در سینگل و دوبل بانوان مدالهای طلا رابه دست آوردند،تیم انگلیس سه مدال نقره  در این رقابتها کسب کرده و در جدول مدالی  پس از تیم هند جایگاه سوم را به خود اختصاص داد،تیم مالزی با کسب سه مدال طلا و یک مدال نقره نتیجه خوبی به دست آورد به خصوص که وانگ پی تی را روی نیمکت داشت و چین ای هوی هنوز از آسیب دیدگی زانو رنج می برد.قهرمان رقابتها کیئن کیت کو بو د که دو مدال طلا در این رقابتها به دست آورد.

برای دیدن متن کامل خبر به قسمت ادامه مطلب مراجعه کنید


ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط شایان جمشیدی در شنبه بیست و چهارم مهر ۱۳۸۹ و ساعت ۱۲:۵۰ بعد از ظهر |
صعود علی شاه حسینی به رتبه ۷۸درآخرین 

 رنکینگ فدراسیون  جهانی بدمینتون

علی شاه حسینی در برابر لین دان دررقابتهای جهانی2010درآخرین رنکینگ اعلام شده توسط فدراسیون   جهانی بدمينتون  علی شاه حسینی بدمینتو نباز شایسته کشورمان صعود قابل توجهی در جدول داشت ،شاه حسینی پس از کسب مدال نقره رقابتهای بین المللی بدمینتون مغولستان به رتبه ۷۸سینگل  صعود کرد،نکته جالب این که اودر دوبل نیز به همراه خردمندی در رتبه ۷۸ قرار دارد.کاوه محرابی  بدمینتونباز کشورمان که مقیم دانمارک هست با ۴پله نزول نسبت به هفته قبل و کسب رتبه۹۱ درجایگاه  بعدی قراردارد،.در قسمت بانوان سحر زمانیان با رنکینگ ۱۸۹بهترین وضعیت را داراست و نگین امیری پوربارنکینگ۲۱۴در رتبه بعدی قراردارد .رده بندی بازیکنان ایرانی در آخرین رده بندی جهانی بازیکنان بدمینتون به شرح زیر است.

برای دیدن متن کامل خبر به قسمت ادامه مطلب مراجعه کنید


ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط شایان جمشیدی در شنبه بیست و چهارم مهر ۱۳۸۹ و ساعت ۱۲:۱۰ بعد از ظهر |
در آخرین رنكينگ جهاني  جایگاه ده بدمينتون باز برتر دنيا تغییری نیافت(هفته ۴۱سال۲۰۱۰)

وانگ زیندر آخرین رنکینگ اعلام شده توسط فدراسیون جهانی بدمینتون تغييري نسبت به هفته قبل رخ نداد و لی چونگ وای مالزیایی و وانگ زین چینی در صدر رده بندی  انفرادی  مردان و زنان دنیا قرار دارند،آخرین رده بندی فدراسیون جهانی بدمینتون به شرح زیر است.

برای دیدن متن کامل خبر به قسمت ادامه مطلب مراجعه کنید


ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط شایان جمشیدی در شنبه بیست و چهارم مهر ۱۳۸۹ و ساعت ۱۱:۴۶ قبل از ظهر |

رییس هیات بدمینتون قم :با توجه به جوانان آینده دار به موفقیت تیم

قم در لیگ کشور امیدوارم

علی پنجه‌باشی  بيان داشت: بدمينتون قم در فصل جديد مسابقات بدمينتون دسته اول باشگاه‌های كشور حضور خواهد يافت و اين حضور برای ما در ‌راستای شناساندن استعدادهای بدمينتون قم بسيار اهميت دارد. وی افزود: در فصل جديد رقابت‌های بدمينتون دسته اول باشگاه‌های كشور تيم قم با تكيه بر جوانان و نوجوانان آينده‌دار بدميتون استان قم در كنار چند بازيكن با تجربه شركت خواهد كرد، زيرا با توجه به استعدادهای خوبی كه در قم حضور دارند،‌ نسبت به موفقيت اين تيم اميدواريم. رئيس هيئت بدمينتون استان قم تصريح كرد: در اين فصل با بازيكنانی به ميدان خواهيم رفت، ضمن اينكه با توجه به هدفی كه در راستای پرورش بدمينتون‌بازان جديد برای اين تيم داريم، طبيعی است كه در ابتدای راه مشكلاتی را نيز بايد تحمل كنيم. وی تاكيد كرد: سال‌های زيادی نمي‌گذرد كه بدمينتون بازان قم در تيم‌های مختلف ملی و باشگاه‌های مطرح كشور عضويت داشتند، اما برای اينكه به دوران موفقيت اين رشته در قم بازگرديم بايد روی جوانان سرمايه‌‌گذاری كنيم و به آنها بيشتر فرصت بدهيم.

برای دیدن متن کامل خبر به قسمت ادامه مطلب مراجعه کنیدادامه مطلب
+ نوشته شده توسط شایان جمشیدی در شنبه بیست و چهارم مهر ۱۳۸۹ و ساعت ۱۱:۱ قبل از ظهر |

نتایج اولین روز رقابتهای بدمينتون  ليگ برتر بانوان 

مرحله گروهی لیگ برتر بدمینتون بانوان باشگاههای کشور با حضور هشت تیم منتخب به میزبانی گاز گیلان آغاز شد. در این دوره که از صبح امروز (پنجشنبه) به میزبانی سالن ورزشی گاز گیلان اغاز شد در مجموع 32 بدمینتون باز در قالب 8 تیم حضور دارند که در دو مرحله گروهی و حذفی رقابت خواهند کرد.گفتنی است تیم بدمینتون بانوان گاز گیلان به عنوان میزبان این مرحله با تیمهای سپاهان نوین اصفهان، شیرودی تهران، هیات بدمینتون شاهرود، فولاد مبارکه اصفهان،شهید رجایی قزوین،تختی فارس و هیات بدمینتون تهران رقابت خواهند کرد.براین اساس در رقابتهای روز اول تیم های گاز گیلان، فولاد مبارکه اصفهان و شیرودی تهران در دور اول مقابل رقیبان به برتری رسیدند.شایان ذکر است بانوان گاز گیلان سال گذشته نیز میزبان مرحله اول لیگ برتر بدمینتون بانوان بودند که در نهایت با برتری مقابل تمامی رقیبان در صدر جدول قرار گرفتند.

+ نوشته شده توسط شایان جمشیدی در جمعه بیست و سوم مهر ۱۳۸۹ و ساعت ۱۲:۵۷ بعد از ظهر |

رییس هیات بدمینتون سقز:با وعده های عمل نشده موجب رکود فعالیتهای

شهرستانهای استان شده اند

اسماعيل دستگيري  گفت: هيات استاني بدمينتون با وعده هاي عمل نشده سبب ركود فعاليت هيات بدمينتون سقز شده است و ديگر شهرستان هاي استان نيز با توجه به پيگيري هاي اينجانب با همين مشكلات روبرو هستند. وي گفت:با تمام اين اوصاف و كم لطفي هاي برخي مسوولان، هيات بدمينتون شهرستان سقز به هر نحو ممكن قصد داشته و دارد كه برنامه هاي ورزشي خود را به منظور رونق اين رشته و كسب جايگاه شايسته خود پيش ببرد. وي ابراز اميدواري كرد با تغيير ديدگاه مسوولان هيات بدمينتون استان كردستان كه ديدگاهي تك قطبي نسبت به تيم باشگاهي شهرستان سنندج دارند بتوان بهتر و بيشتر زمينه پيشرفت اين رشته را در سقز توسعه داد.


برای دیدن متن کامل خبر به قسمت ادامه مطلب مراجعه کنید


ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط شایان جمشیدی در جمعه بیست و سوم مهر ۱۳۸۹ و ساعت ۱۲:۵۳ بعد از ظهر |

  نكاتي از اولين روز رقابتهاي بدمينتون جام مكس

رقابتهای بدمینتون جام مکس از ساعت ۱۴ روز پنج شنبه آغاز شد،از نكات جالب اين رقابتها ثبت نام افراد تا لحظات آغازين رقابتها بود و با وجود اينكه پايان مهلت ثبت نام ۱۸ مهر اعلام شده بود و لي چند نفر در لحظات پاياني در مسابقات حضور يافتند،عدم استفاده ازداوران خط در بعضي مسابقات نيز از ديگر نكات جالب اين رقابتها بود بطوريكه در يكي از رقابتها داور وسط بازي به علت عدم تشخيص درست راي به اعلام تكرار ضربه داد ،حضور شايان روادگر فرزند آقاي روادگر اسپانسر مسابقات در بين شركت كنندگان از ديگر نكات اين رقابتهابود كه دور اول رقابتهاي خود را با وجود مصدوميت ،با پيروزي پشت سر گذاشت،كيفيت اينن بازيها در دور مقدماتي خيلي بالا بود بطوريكه تعداد زيادي  از بازيكنان مطرح از جمله بازيكنان تيم تهران و تيم جوانان در اين رقابتها حضور يافتند،حضور تنها ۱۶ تيم در رقابتهاي دوبل و عدم استقبال از رقابتهاي دوبل در نوع خود جالب توجه بود در جاليكه ۶۴ بازيكن در رقابتهاي سينگل حضور داشتند.جا دارد به هيات بدمينتون تهران بابت برگزاري اين رقابتها بلا فاصله بعد از برگزاري رقابتهاي جام رمضان خسته نباشيد وي‍ژه بگوييم.

+ نوشته شده توسط شایان جمشیدی در جمعه بیست و سوم مهر ۱۳۸۹ و ساعت ۱۲:۴۵ بعد از ظهر |

رقابتهای بدمينتون  ليگ برتر بانوان كشوراز صبح روز پنجشنبه در شهرستان رشت آغاز شد

رقابتهای بدمينتون قهرمانی ليگ برتر بانوان كشور، از صبح روز پنجشنبه در شهرستان رشت آغاز شد. در اين دوره از رقابتها، هشت تيم حضور دارند كه در دو گروه چهار تيمی به صورت دوره‌ای با هم به رقابت می‌پردازند. در گروه اول اين رقابتها، تيم‌های بدمينتون بانوان گاز گيلان، فارس، قزوين و سپاهان نوين اصفهان حضور دارند و در گروه دوم نيز، تيم‌های بدمينتون بانوان فولاد مباركه، تختيی فارس، شيرودی تهران و هيات شاهرود با هم به رقابت خواهند پرداخت. رقابتهای بدمينتون قهرماني ليگ برتر بانوان كشور، به مدت دو روز در مجموعه ورزشی شهيد عضدی شهرستان رشت ادامه می‌يابد.

+ نوشته شده توسط شایان جمشیدی در پنجشنبه بیست و دوم مهر ۱۳۸۹ و ساعت ۱۲:۱۳ بعد از ظهر |
آغاز مرحله مقدماتی مسابقات بدمینتون جام مکس از امروز در استادیوم شیرودی

 مرحله مقدماتی مسابقات بدمینتون جام مکس از امروز در استادیوم شیرودی آغاز می شود ،قرعه کشی این رقابتها ساعت ۱۳:۳۰ روز پنج شنبه آغاز ورقابتها آغاز می گرد.۸نفر برتر سینگل   و ۴ تیم برتر دوبل دوره مقدماتی به مرحله نهایی که منتخبین هیاتهای استانهای کشور باشند راه می یابند.مرحله مقدماتی رقابتها  تا۲۳مهرادامه  و مرحله نهایی طی روزهای ۲۸-۳۰مهر برگزار میشود

+ نوشته شده توسط شایان جمشیدی در پنجشنبه بیست و دوم مهر ۱۳۸۹ و ساعت ۱۱:۴۶ قبل از ظهر |

رییس فدراسیون بدمینتون:شرکت تیم ملی دررقابتهای غرب

آسیا اوایل آذر برای دفاع از عنوان قهرمانی

محمدرضا پوریارييس فدراسيون بدمينتون از اعزام تيم‌های نوجوانان پسر و دختر به رقابت‌های قهرمانی آسيا در آبان ماه خبر داد. محمدرضا پوريا  افزود : در آبان ماه امسال يك اعزام خارجی برای تيم‌های بدمينتون كشور در دستور كار قرار دارد كه نخستين اعزام تيم‌های نوجوانان پسر و دختر كشورمان به رقابت‌های قهرمانی آسيا است كه در كشور ژاپن برگزار می‌شود.وی گفت : دومين اعزام اوايل آذر ماه امسال است كه تيم ملی بدمينتون كشورمان با تركيبی از رده‌هاي مختلف سني دختر و پسر در رقابت‌هاي بدمينتون غرب آسيا كه در بحرين برگزار می‌شود، حضور خواهد يافت تا از عنوان قهرمانی خود در دوره گذشته اين رقابت‌ها دفاع كند.

برای دیدن متن کامل خبر به قسمت ادامه مطلب مراجعه کنیدادامه مطلب
+ نوشته شده توسط شایان جمشیدی در پنجشنبه بیست و دوم مهر ۱۳۸۹ و ساعت ۱۱:۴۰ قبل از ظهر |
برگزاری مسابقه بدمینتون در منطقه ۷

مسابقه بدمينتون و ايروبيک در روز پنجشنبه مورخ 22/7/89 برگزار می شود. اين مسابقات در سالن شهيدان صادق زاده از ساعت 12 الی 17 برگزار می گردد.لازم به ذکر است، اين مسابقات در بين بانوان محلات منطقه 7  برگزار می گردد.

+ نوشته شده توسط شایان جمشیدی در پنجشنبه بیست و دوم مهر ۱۳۸۹ و ساعت ۱۱:۲۲ قبل از ظهر |
پتیا ندلچووا و آناستاسیا راسکیخ دو بدمینتون باز موفق در رقابتهای

بین المللی بلغارستانYonex Bulgarian International

÷تیا ندلچووا از بلغارستانپتیا ندلچووا از بلغارستان و آناستاسیا راسکیخ دو بدمینتون باز موفق در رقابتها یبین المللی بدمینتون بلغارستان بودند،این دو بدمینتون باز دو عنوان قهرمانی در این رقابتها کسب کردند،در سینگل زنان پتیا ندلچووا که در کشور خودش مسابقه می داد با غلبه بر چلو مگی از ایرلند در دو گیم با نتایج ۲۱-۱۷و۲۱-۱۳به هفتمین عنوان قهرمانی خود در این رقابتها دست یافت،او حتی یک گیم در این تورنمنت از دست نداد.

برای دیدن متن کامل خبر به قسمت ادامه مطلب مراجعه کنیدادامه مطلب
+ نوشته شده توسط شایان جمشیدی در چهارشنبه بیست و یکم مهر ۱۳۸۹ و ساعت ۱۵:۳۷ بعد از ظهر |
موفقیت کاوه محرابی در ادامه لیگ بدمینتون دانمارک

كاوه محرابيکاوه محرابی به  ادامه موفقیتهایش در لیگ بدمینتون دانمارک تداوم بخشید اين بدمینتون باز شایسته کشورمان به همراه تیمش   هالبک، طی یک سفر طولانی كه ۴ ساعت تا شهر مقصد انجاميد به مصاف  تيم اسكانبورگ رفتند كه ۹بر ۴ به پيروزی رسيدند و كاوه هر دوبازيش در اين رقابت را با پيروزی پشت سر گذاشت  ،به گفته کاوه این بازی به خاطر شرایط سالن ،مسابقه سختی بود واو به تیمش بابت عملکرد خوبش افتخار می کند و بابت پیروزیهایش خوشحال است ،که اکثر بازیها را در سه گیم برنده شدند،مسابقه بعدی آنها یک ماه دیگر هست .

+ نوشته شده توسط شایان جمشیدی در چهارشنبه بیست و یکم مهر ۱۳۸۹ و ساعت ۱۲:۴۳ بعد از ظهر |
 انواع شیوه های طناب زدن و فواید آن در ورزشکاران (بدمینتون)

طناب زدن از بهترین راه های سوزاندن چربی و كنترل وزن ورزشكاران  میباشد .ورزشكاران برای كاهش وزن اضافی،میتوانند بین (120 تا 140 دور در دقیقه)پرش كنند . تركیب این تمرین با رژیم مناسب و  استراحت ، میتواند طی یك دوره كوتاه مدت نتیجه قابل توجهی به دنبال داشته باشد .انواع طناب زدن شامل :1- گام بلند  2-پرش به پهلو  3 پرش به جلو  4- پرش اسكی باز  5-پرش زنگوله ای  6-نیم چرخش   7- چرخش كامل  8-پای ضربدری  9-لك لك به جلو 10– لك لك به عقب 11-پاشنه پنجه  12-پرش به جلو  13- دست ضربدری 14- تاب كناری بازو  15 – تاب كناری برای پرش می باشد.

  برای دیدن متن کامل خبر به قسمت ادامه مطلب مراجعه کنیدادامه مطلب
+ نوشته شده توسط شایان جمشیدی در چهارشنبه بیست و یکم مهر ۱۳۸۹ و ساعت ۱۱:۵۹ قبل از ظهر |
فيلم آموزشی بدمينتون در خصوص مهارت سرويس بلند

فيلم آموزشی بدمينتون در خصوص مهارت سرويس بلند

+ نوشته شده توسط شایان جمشیدی در چهارشنبه بیست و یکم مهر ۱۳۸۹ و ساعت ۱۱:۸ قبل از ظهر |

تهرانی: علت تغيير زمان مسابقات بدمينتون  مرحله دوم رنكينگ كشوری

شركت برخی بازيكنان ملی در تورنمنهای بين المللی  هست

محمدرضا تهراني تهرانی رئیس هیئت بدمینتون هرمزگان اعلام کرد:  برگزار مسابقات بایک هفته تغییر صورت خواهد پذیرفت وی علت این تاخیر را سفر خارجی برخی از بازیکنان تیم ملی و شرکت در مسابقات بین المللی عنوان کردو افزود زمان مسابقات از 13 و 14 آبان به 20 و 21 آبان ماه تغیر پیداکرد تاتمام ورزشکاران خوب کشور بتوانند دراین مسابقات حاضر شوند . وی درخصوص برگزاری این مسابقات افزود هماهنگی لازم با اداره کل تربیت بدنی درخصوص برگزاری بسیار مناسب این مسابقات به عمل آمده است و مطمئناً از میزبانهای خوب کشور خواهیم بود . وی در خصوص مشکل خوابگاه اعلام کرد با هماهنگی به عمل آمده دراین مسابقات هیچ گونه مشکلی ازجمله اسکان نخواهیم داشت .

+ نوشته شده توسط شایان جمشیدی در چهارشنبه بیست و یکم مهر ۱۳۸۹ و ساعت ۱۰:۴۴ قبل از ظهر |

نتایج اولین جلسه سازمان لیگ بدمینتون

اولين جلسه سازمان ليگ بدمينتونپوریا در جلسه سازمان لیگ بدمینتون از میزبانی ایران در مسابقات باشگاه های غرب آسیا خبر داد. جلسه سازمان لیگ بدمینتون عصر روز سه شنبه با حضور محمدرضا پوریا رئیس فدراسیون بدمینتون، فریبا مددی نائب رئیس بانوان ، ابوالفضل مهاجر دبیر و اعضا سازمان لیگ برگزار شد.پوریا در این جلسه ضمن تاکید بر بهتر برگزار شدن لیگ برتر 89 از اعضا این سازمان خواست تا برای تقویت و ارتقا بیشتر سطح مسابقات تمام تلاش خود را به کار گیرند.

برای دیدن متن کامل خبر به قسمت ادامه مطلب مراجعه کنیدادامه مطلب
+ نوشته شده توسط شایان جمشیدی در چهارشنبه بیست و یکم مهر ۱۳۸۹ و ساعت ۱۰:۳۶ قبل از ظهر |


Powered By
BLOGFA.COM


با معرفی وبلاگ به دیگران مارا در ارائه مطالب بهتر یاری دهید. استفاده از مطالب وبلاگ فقط با ذکر منبع مجاز است